DSPIC33FJ64GP202-E/SO datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    DSPIC33FJ64GP202-E/SO
  • Производитель
    Microchip Technology
  • Описание
    Microchip Technology DSPIC33FJ64GP202-E/SO Connectivity: I??C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART Core Processor: dsPIC Core Size: 16-Bit Data Converters: A/D 10x10b/12b Eeprom Size: - ID_COMPONENTS: 1289784 Number Of I /o: 21 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: 28-SOIC (7.5mm Width) Peripherals: AC'97, Brown-out Detect/Reset, DMA, I??S, POR, PWM, WDT Program Memory Size: 64KB (64K x 8) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 8K x 8 Series: dsPIC?„? 33F Speed: 40 MIPs Voltage - Supply (vcc/vdd): 3 V ~ 3.6 V RoHS: yes Core: dsPIC Data Bus Width: 16 bit Data RAM Size: 8 KB Maximum Clock Frequency: 40 MHz Number of Programmable I/Os: 21 Number of Timers: 5 Operating Supply Voltage: 3.6 V, 3.9 V Maximum Operating Temperature: + 125 C Mounting Style: SMD/SMT Family / Core: dSPIC33 Interface Type: I2C/SPI/UART Minimum Operating Temperature: - 40 C On-Chip ADC: Yes Processor Series: DSPIC33F Product: DSCs Factory Pack Quantity: 27 Type: dSPIC33